Aresztowany za „lewe” przetargi - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowany za „lewe” przetargi

Data publikacji 16.05.2017

Policjanci z Wydziału d/w z Korupcją zatrzymali 46-letniego pracownika jednej z instytucji publicznych. Mężczyzna podejrzany jest o przyjmowanie łapówek w zamian za załatwianie przetargów. Przyjęte od przedstawicieli firm korzyści majątkowe sięgają 80 000 złotych. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące. Grozi mu teraz kara nawet do 8 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału d/w z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu nabrali podejrzeń, co do prawidłowości przetargów prowadzonych przez jedną z instytucji publicznych. Śledczy pod lupę wzięli pracownika odpowiedzialnego za całokształt  spraw związanych z pełną obsługą administracyjną. Przesłuchani w tej sprawie świadkowie naprowadzili kryminalnych na kolejne informacje i dowody. Funkcjonariusze zabezpieczyli liczne dokumenty związane z wątpliwymi przetargami – zarówno w siedzibach firm, które je realizowały, jak i w mieszkaniu podejrzewanego o przekupstwo mężczyzny.

46-latek miał przyjmować łapówki od przedstawicieli firm w postaci materiałów budowlanych czy usług motoryzacyjnych. Jak ustalili śledczy, podejrzany w tej sprawie mógł przyjąć korzyści majątkowe sięgające 80 000 złotych.

Pod koniec kwietnia 2017 roku 46-letni mieszkaniec gminy Kluczbork został zatrzymany. Śledczy postawili mu łącznie 6 zarzutów w sprawie przyjęcia korzyści majątkowej przez osobę pełniącą funkcję publiczną. Decyzją Sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące. Teraz musi się on liczyć z karą nawet do 8 lat więzienia.

  • policjanci prowadzą zatrzymanego
  • policjanci prowadzą zatrzymanego
  • policjanci prowadzą zatrzymanego
Ładowanie odtwarzacza...
Praca w Policji