Rozmawiali o cyberprzemocy - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rozmawiali o cyberprzemocy

Data publikacji 15.05.2017

Internet stanowi skarbnicę wiedzy i informacji, jest platformą, na której młodzież kontaktuje się z rówieśnikami, miejscem nauki, pracy itp. Należy jednak pamiętać, że wykorzystywany w sposób niewłaściwy, może wyrządzić sporo krzywdy. Opolscy policjanci podczas spotkań rozmawiają o korzyściach, ale także o zagrożeniach jakie niesie ze sobą korzystanie z Internetu oraz urządzeń mobilnych.

St. post. Sandra Zjawin spotkała się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Kietrzu. Policjantka w czasie rozmowy wyjaśniła co oznacza pojęcie cyberprzemocy i jakie są jej aspekty prawne. Przypomniała także, że Internet wykorzystywany w sposób niewłaściwy, może wyrządzić sporo krzywdy. Nękanie rówieśników, udostępnianie danych osobowych, dostęp do treści nieodpowiednich dla dziecka, to wszystko może za sobą nieść poważne konsekwencje. Przestrzegała także przed kontaktami z osobami nieznajomymi, ponieważ nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie komputera i czy to, co pisze jest prawdą.

Policjantka spotkała się również z rodzicami uczniów w Zespole Szkół w Pietrowicach. Tam, omówiła źródła niebezpieczeństw i zagrożeń związanych z grami komputerowymi oraz zagrożenia związane z zażywaniem różnego rodzaju środków odurzających. Przypomniała także jak postępować w przypadku ujawnienia substancji niedozwolonych oraz gdzie szukać w takiej sytuacji pomocy.

  • zdjęcie ze spotkania
  • zdjęcie ze spotkania
Praca w Policji