Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni z Opola i ,,łowcy cieni" zatrzymali „Kwinto” poszukiwanego do dwóch prób zabójstwa

Data publikacji 15.05.2017

33-letniego Dariusza N. ps. Kwinto, poszukiwanego ENA przez legnicki sąd i dwoma listami gończymi zatrzymali w Świdnicy kryminalni i antyterroryści z KWP w Opolu oraz „łowcy cieni” z CBŚP. Mężczyzna ukrywał się od 2015 roku. Na jego koncie są najcięższe przestępstwa przeciwko życiu. Dwukrotnie dopuścił się napadu z bronią w ręku, co zostało zakwalifikowane jako próby zabójstwa. Mężczyzna trafił już do aresztu śledczego.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Opola oraz ,,łowcy cieni" z CBŚP ustalili, że poszukiwany 33-letni Dariusz N. może przebywać w Świdnicy na Dolnym Śląsku. Kiedy policjanci byli już pewni, że mężczyzna właśnie tam przebywa, zorganizowali zasadzkę. Z uwagi na to, że mógł mieć broń, funkcjonariusze poprosili o wsparcie opolskich antyterrorystów. Dariusz N. został zatrzymany przed jednym z centrów handlowych w Świdnicy, po czym został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lubinie.

Dariusz N. był poszukiwany europejskim nakazem aresztowania wydanym przez legnicki sąd i dwoma listami gończymi. Mężczyzna jest podejrzewany o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. Grupa ta działała na Dolnym Śląsku od 2006 roku. 33-latek na swoim koncie ma obrót narkotykami, wymuszenia rozbójnicze, pobicia i niszczenie mienia. Oprócz tego dwukrotnie brał udział w napadach z bronią w ręku, gdzie została ranna jedna osoba. Jego kartotekę mogą uzupełnić liczne bójki i pobicia z użyciem siekier, noży i maczet.

O jego dalszym losie zadecyduje sąd, który już tymczasowo aresztował Dariusza N.

Praca w Policji