Grając - mogli sprawdzić się jako policjanci - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Grając - mogli sprawdzić się jako policjanci

Data publikacji 09.05.2017

Zebranie dowodów w sprawie, przesłuchanie świadka i zatrzymanie podejrzewanego – to tylko niektóre z zadań, które mieli do wykonania uczestnicy sobotniej gry terenowej. Chodziło o dobrą zabawę i sprawdzenie się w nowej roli. Uczestnicy z zaangażowaniem podeszli do swoich zadań, a wielu z nich zainteresowało się pracą w policji.

Jak co roku brzescy policjanci wzięli udział w grze terenowej zorganizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. I tym razem mundurowi dla uczestników gry przygotowali wymagające zadanie. Czteroosobowe drużyny miały okazję wcielić się w funkcjonariuszy i zobaczyć na czym polega praca policjantów. Ustalenie okoliczności zdarzenia, zabezpieczenie materiałów dowodowych, przesłuchanie świadka i zatrzymanie podejrzewanego – to niektóre z zadań które mieli do wykonania gracze. Wszyscy przyznali, że służba mundurowych jest wymagająca i trudna, ale jednocześnie bardzo ciekawa. To zadanie wzbudziło zainteresowanie pracą policji. Uczestnicy zadawali sporo pytań o warunki przyjęcia do służby oraz charakter codziennej pracy mundurowych.

Gracze dowiedzieli się również na czym polega praca dzielnicowego. Jak w łatwy i szybki sposób za pomocą aplikacji Moja Komenda  można się z nim skontaktować, a także w jakich sprawach pomaga dzielnicowy. Młodzież zapoznała się również z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa i dowiedziała się jakie zauważone sytuację można nanosić na mapę i mieć wpływ na bezpieczeństwo w swoim otoczeniu.

  • gra terenowa
Praca w Policji