Z rodzicami o zagrożeniach wirtualnej rzeczywistości - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z rodzicami o zagrożeniach wirtualnej rzeczywistości

Data publikacji 10.04.2017

Policjanci z krapkowickiej komendy spotkali się z rodzicami uczniów szkół z gminy Walce. Wszystko po to, aby przybliżyć dorosłym zagadnienia związane ze zjawiskiem cyberprzemocy oraz wskazania sposobów bezpiecznego korzystania z internetu. Nękanie rówieśników, udostępnianie danych osobowych, dostęp do treści nieodpowiednich dla dziecka, to wszystko może za sobą nieść poważne konsekwencje.

Głównym tematem rozmów było zjawisko cyberprzemocy i cyberprzestępczości. Prowadzący zajęcia policjanci omówili zagadnienia dotyczące najczęściej popełnianych przestępstw internetowych z udziałem nieletnich. Funkcjonariusze wyjaśnili zebranym - czym charakteryzuje się przemoc w internecie. Przybliżyli także problematykę najczęściej występujących na terenie powiatu krapkowickiego przestępstw do których dochodzi w wyniku niewłaściwego poruszania się w wirtualnej rzeczywistości.

Funkcjonariusze informowali, że także zastraszanie i wyśmiewanie innych za pośrednictwem internetu nie jest zgodne z prawem. Rodzicom wyjaśniono aspekty ochrony wizerunku i dóbr osobistych człowieka. Przedstawiono też sposoby bezpiecznego korzystania przez dzieci z sieci, ze szczególnym uwzględnieniem właściwego nadzoru rodziców.

  • zdjęcia ze spotkania
  • zdjęcia ze spotkania
  • zdjęcia ze spotkania
Praca w Policji