Stanowcze „NIE!” imponuje - policjanci rozmawiali z młodzieżą - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Stanowcze „NIE!” imponuje - policjanci rozmawiali z młodzieżą

Data publikacji 30.03.2017

Czy młodzi ludzie zawsze jeżdżą niebezpiecznie? Jak tego uniknąć? Między innymi na te pytania odpowiadali krapkowiccy policjanci podczas rozmowy z gimnazjalistami. A wszystko to w ramach cyklu spotkań "Jazda po alkoholu? Wiele zależy od ciebie!". To kolejne działania profilaktyczne realizowane przez mundurowych wspólnie z gminną komisją ds. przeciwdziałania alkoholizmowi.

Spotkanie zorganizowali policjanci prewencji krapkowickiej komendy, a zostało one przygotowane, tym razem dla uczniów krapkowickiego Gimnazjum nr 1. Wszystko po to, aby uświadomić młodzieży jakim zagrożeniem na drogach są niedoświadczeni kierowcy.

Funkcjonariusze zajęcia rozpoczęli od rozmowy na temat nieodpowiedzialnej jazdy kierowców oraz opowiedzieli o tym, jak można temu zapobiec. Szczególną uwagę zwrócili na jazdę pod wpływem alkoholu lub pod działaniem środków odurzających, brawurę na drodze i wynikające z tego konsekwencje karne i prawne. Uczniowie dowiedzieli się także, że osoby w wieku 18-24 lat, stanowią grupę osób powodujących najwięcej wypadków drogowych w Polsce. Kolejnym tematem były informacje o czynach karalnych jakich dopuszczają się nieletni.

Spotkanie odbyło się w ramach cyklu spotkań "Jazda po alkoholu? Wiele zależy od ciebie!", którego współorganizatorem jest Komenda Powiatowa Policji w Krapkowicach. Dzięki takim akcjom, młodzież dowiaduje się, jak w przyszłości, zostać odpowiedzialnymi i bezpiecznymi użytkownikami dróg.

  • zdjęcia ze spotkania
  • zdjęcia ze spotkania
  • zdjęcia ze spotkania
  • zdjęcia ze spotkania
  • zdjęcia ze spotkania
Praca w Policji