Napadał na mieszkańców – jest już w areszcie - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Napadał na mieszkańców – jest już w areszcie

Data publikacji 29.03.2017

Najpierw zabrał młodej kobiecie telefon komórkowy. Następnego dnia nożem zaatakował 80-latka. Do tej sprawy kryminalni zatrzymali 31-letniego mieszkańca Nysy. Mężczyzna podejrzany jest o kradzież rozbójniczą oraz usiłowanie rozboju. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu teraz kara do 12 lat więzienia.

21 marca, dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży rozbójniczej do której miało dojść na jednej z ulic w Nysie. Pracujący na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 25-latce sprawca wyrwał telefon z ręki. Następnie uderzył ją i uciekł. Pokrzywdzona straty oszacowała na 300 złotych.  

Dzień później mundurowi otrzymali kolejne zgłoszenie o napadzie. Tym razem zaatakowano 80-letniego mieszkańca Nysy. W tym przypadku sprawca zażądał wydania pieniędzy, raniąc przy tym pokrzywdzonego nożem.

Zajmujący się sprawą śledczy powiązali oba te zdarzenia. Zebrane przez nich dowody oraz sporządzony portret pamięciowy napastnika pozwoliły na wytypowanie podejrzanego. Okazał się nim 31-latek z Nysy. Funkcjonariusze odzyskali również skradziony telefon.

Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży rozbójniczej oraz usiłowania rozboju. Prowadzący sprawę ustalili, że był on już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Decyzją sądu 31-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Teraz może mu grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Praca w Policji