Policjanci rozmawiali o cyberprzemocy - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci rozmawiali o cyberprzemocy

Data publikacji 23.03.2017

Komputer oraz telefon komórkowy to pożyteczne wynalazki, z których obecnie korzystają wszyscy-dzieci i dorośli. Należy jednak pamiętać, że wykorzystywane w sposób niewłaściwy, mogą wyrządzić sporo krzywdy. Nękanie rówieśników, udostępnianie danych osobowych, dostęp do treści nieodpowiednich dla dziecka, to wszystko może za sobą nieść poważne konsekwencje.

Policjantka z Głubczyc zajmująca się profilaktyką społeczną oraz sprawami nieletnich odwiedziła Szkołę Podstawową w Kietrzu. Tematem spotkania była cyberprzemoc oraz bezpieczeństwo w sieci.

Funkcjonariuszka rozmawiała z uczniami odnośnie zagrożeń wirtualnego świata oraz o niebezpiecznych sytuacjach jakie można tam spotkać. Przypomniała o skutkach umieszczania w sieci obraźliwych wpisów i haseł, które pomimo usunięcia, pozostają tam na zawsze. Przestrzegała także przed kontaktami z osobami nieznajomymi, ponieważ nigdy nie wiemy - kto jest po drugiej stronie komputera i czy to, co pisze jest prawdą. W trakcie spotkania dzieci obejrzały także prezentację multimedialną. Na zakończenie odbyła się jeszcze dyskusja podczas której dzieci uzyskały odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Praca w Policji