Zatrzymani za pobicie w centrum miasta - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za pobicie w centrum miasta

Data publikacji 09.02.2017

Kryminalni z Opola zatrzymali 3 młodych mężczyzn podejrzanych o pobicie 43-letniego mieszkańca miasta. Napastnicy najpierw wywrócili mężczyznę, a potem bili i kopali go po całym ciele. Podejrzanymi w sprawie są 15, 16 i 19-latek z Opola. Cała trójka usłyszała już zarzuty. Za pobicie grozi kara do 3 lat więzienia.

29 stycznia, tuż po godzinie 6 rano, policjanci z Opola otrzymali informację o pobiciu, do którego miało dojść w centrum miasta. Funkcjonariusze, którzy po chwili byli na miejscu ustalili, że pokrzywdzonego zaatakowało 3 młodych mężczyzn. 43-latek został przez napastników przewrócony, a następnie bity i kopany po całym ciele. Następnie sprawcy uciekli.

Zajmujący się sprawą kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Opolu ustalili ich rysopisy i rozpoczęli poszukiwania. 2 lutego funkcjonariusze zatrzymali 15 i 16-latka, podejrzanych o ten czyn. Obaj nieletni zostali przesłuchani w obecności opiekunów prawnych. Teraz ich sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Trzeci z podejrzanych mężczyzn sam zgłosił się do policjantów. Usłyszał on zarzut pobicia. 19-latek musi się teraz liczyć z karą nawet 3 lat więzienia.

Dodatkowo śledczy zajmujący się tą sprawą ustalili, że 15-latek może mieć związek z jeszcze innym pobiciem, do którego doszło kilka dni później.

Praca w Policji