Spokojnie na meczu piłki nożnej - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spokojnie na meczu piłki nożnej

Data publikacji 07.11.2016

Na Stadionie Miejskim w Opolu rozegrany został mecz pomiędzy reprezentacjami Odry Opole, a Rakowem Częstochowa. Spotkanie obejrzało około 2 000 osób, w tym przyjezdni kibice. Nad bezpieczeństwem podczas imprezy czuwali policjanci i pracownicy służb ochrony.

Jeszcze przed meczem w Komendzie Miejskiej Policji w Opolu odbyła się odprawa służbowa z funkcjonariuszami biorącymi udział w zabezpieczeniu, a także z przedstawicielami klubu, miasta Opola oraz firmy ochroniarskiej. Wszystko po to, aby mecz przebiegł bezpiecznie.

Funkcjonariusze obecni byli na głównych trasach dojazdowych do miasta, w jego centrum oraz oczywiście w okolicach stadionu. Tam, policjanci kierowali ręcznie ruchem, a funkcjonariusze prewencji pilnowali porządku. Policjanci dbali o to, by każdy z uczestników meczu bez przeszkód dotarł na stadion, a potem równie bezpiecznie powrócił do domu.

W trakcie zabezpieczenia meczu doszło do incydentu, gdzie jeden z kibiców spalił koszulki drużyny przeciwnej. Kryminalni dzięki zabezpieczonemu monitoringowi oraz pracy operacyjnej zatrzymali podejrzanego o to wykroczenie 22-latka. Młody człowiek usłyszał zarzut zakłócania porządku publicznego podczas imprezy masowej, do którego się przyznał. Jego sprawa trafiła do sądu w trybie przyśpieszonym.

22-latek został ukarany grzywną 1 000 złotych oraz otrzymał 2-letni zakaz wstępu na mecze obu drużyn.

Praca w Policji