Zatrzymani z promilami - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani z promilami

Data publikacji 03.11.2016

Policjanci z Opola podczas akcji ,,Znicz 2016” zatrzymali 9 nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich miał ponad 2 promile i przejechał skrzyżowanie na czerwonym świetle. Później próbował uciec przed policjantami. 27-letni obywatel Ukrainy za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi do 2 lat więzienia.

Do pierwszego zdarzenia doszło w centrum Opola, gdzie policjanci zauważyli osobową skodę. Jej kierowca jadąc pasem nakazującym jazdę na wprost skręcił w lewo – dodatkowo zrobił to na czerwonym świetle.

Mimo podawanych sygnałów do zatrzymania, kierowca nie reagował i próbował uciec. Już po kilkuset metrach został zatrzymany. Jak się okazało za kierownicą siedział 27-letni obywatel Ukrainy. Badanie alkomatem pokazało, że miał on w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Drugie zdarzenie miało miejsce na opolskim odcinku A4. Tam, policjanci z Niemodlina ustalili, że jeden z kierowców zauważył przed sobą osobowego hyundaia jadącego całą szerokością jezdni. Gdy auto zjechało w kierunku punktu poboru opłat, zgłaszający pojechał za nim i wykorzystując moment postoju wyjął kluczyki ze stacyjki.

W tym wypadku nietrzeźwym również okazał się obywatel Ukrainy. 24-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani, a ich pojazdy trafiły na policyjny parking. Sprawą obywateli Ukrainy zajmie się teraz sąd.

Praca w Policji