Wiózł pracowników na budowę - miał ponad 2 promile alkoholu - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Wiózł pracowników na budowę - miał ponad 2 promile alkoholu

Data publikacji 30.08.2016

Prudniccy policjanci zatrzymali kierowcę dostawczego forda. 53-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna w takim stanie wiózł pracowników na budowę. Żaden z nich nie miał zapiętych pasów. Mieszkańcowi Prudnika za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi teraz do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

Do zatrzymania pijanego kierowcy doszło 29 sierpnia, tuż przed godziną 8:00 w centrum miasta. Podejrzenia policjantów wzbudził tor jazdy dostawczego forda. Za kierownicą pojazdu siedział 53-letni mieszkaniec Prudnika. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Urządzenie pokazało, że w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Oprócz kierowcy, pojazdem podróżowali trzej mężczyźni, których 53-latek wiózł do Nysy do pracy na budowie. Żaden z pasażerów nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Policjanci nieodpowiedzialnemu kierowcy zatrzymali prawo jazdy. Teraz mieszkaniec Prudnika odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi mu nawet do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna. Natomiast pasażerowie, za brak zapiętych pasów, zostali ukarani mandatami karnymi.

Praca w Policji