Straciły prawo jazdy za prędkość - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Straciły prawo jazdy za prędkość

Data publikacji 30.06.2016

Policjanci z drogówki zatrzymali dwie kobiety, które w terenie zabudowanym przekroczyły dozwoloną prędkość o ponad 60 km/h. Za złamanie przepisów ruchu drogowego 40 i 41-latka zostały ukarane wysokimi mandatami oraz zatrzymano im prawa jazdy. Teraz przez najbliższe 3 miesiące obie panie nie będą mogły kierować samochodem.

Nadmierna prędkość to ciągle jedna głównych z przyczyn tragicznych wypadków. Tylko wczoraj Prudniccy policjanci na drodze krajowej nr 40 w miejscowości Stare Kotkowice zatrzymali do kontroli drogowej dwie kobiety, które nie stosowały się do obowiązujących przepisów.
Pierwszą okazała się 40-latka, która kierowała bmw. Mieszkanka powiatu bolesławieckiego jechała 112 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 60 km/h. Nieznacznie mniej na liczniku miała natomiast 41-letnia mieszkanka Krapkowic, która kierowała oplem. Kobieta jechała 111 km/h.
Obie panie straciły prawo jazdy na 3 miesiące, a także zostały ukarane przez policjantów wysokimi mandatami. Dodatkowo na ich konto trafiło po 10 punktów karnych.
Przypominamy!
Kierujący pojazdem, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z odebraniem prawa jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd bez uprawnień, 3 miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy.
Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

Praca w Policji