Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierując po alkoholu ryzykujesz życie

Data publikacji 28.06.2016

Tylko w miniony weekend policjanci przeprowadzili blisko 3 700 badań stanu trzeźwości kierowców. Niestety 33 kierujących usiadło za kierownicą po alkoholu. Niechlubnym rekordzistą okazał się 52-letni mieszkaniec powiatu prudnickiego, który miał, aż 4 promile alkoholu. Na dodatek jego samochód nie był dopuszczony do ruchu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat więzienia i wysoka grzywna.

W sobotę (26 czerwca), tuż po godzinie 20:00 dyżurny prudnickiej Policji otrzymał informację od świadka, że przez centrum  miasta jedzie osobowa skoda, której kierowca może być pijany. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy sprawdzili trzeźwość kierowcy. Wynik przeprowadzonego badania pokazał, że 52-letni mężczyzna miał blisko 4 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo pojazd, którym się poruszał, nie miał ważnych badań technicznych. Do kolejnego zatrzymania doszło w gminie Domaszowice. Tam, 32-latek został zatrzymany, kiedy kierował citroenem mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo policjanci ustalili, ze mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania.

Natomiast w Żędowicach w powiecie strzeleckim, policjanci zauważyli osobowego mercedesa, którego kierowca wymusił pierwszeństwo na skrzyżowaniu.  Funkcjonariusze podczas kontroli wyczuli od niego woń alkoholu. 31-letni mieszkaniec Zawadzkiego miał blisko 2,5 promila.

Nietrzeźwi kierowcy byli też sprawcami kolizji drogowych. 27 czerwca,  tuż przed południem, na drodze krajowej nr 40, kierowca dostawczego forda podczas wyprzedzania, stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się z osobowym citroen, po czym dachował. Policjanci, którzy po kilku minutach byli na miejscu sprawdzili stan trzeźwości uczestników zdarzenia. Okazało się, że obywatel Ukrainy, który ponosi winę za zdarzenia był pod wpływem alkoholu. W organizmie 33-latka funkcjonariusze stwierdzili ponad 2 promile alkoholu.

PAMIĘTAJMY!!!

Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Nie ma bezpiecznej dawki alkoholu, która byłaby akceptowana z punktu widzenia zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. Oprócz ryzyka, jakie niesie ze sobą jazda po alkoholu, nieodpowiedzialny kierowca musi liczy się również z konsekwencjami prawnymi takiego zachowania. Za jazdę po alkoholu może grozić do 2 lat więzienia, sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

 

  • zdjęcie 2
  • zdjęcie 3
  • zdjęcie 4
Powrót na górę strony