Konkurs "Policja w walce z COVID-19" - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Konkurs "Policja w walce z COVID-19"

Data publikacji 12.05.2020

Stan epidemii jest zupełnie nowym doświadczeniem dla większości z nas. To także emocje i refleksje, które towarzyszą przeżywaniu pandemii koronawirusa. Dlatego przygotowaliśmy dwa konkursy dla uczniów szkół ponadpodstawowych "Policja w walce z COVID-19". W pierwszym uczniowie mogą wyrazić się w formie plastycznej, drugi skierowany do klas mundurowych, w którym młodzież ma szansę wypowiedzieć się literacko. Wszystkich młodych ludzi zachęcamy do udziału - na zwycięzców czekają nagrody.

Nasze konkursy skierowane są do uczniów szkół ponadpodstawowych na Opolszczyźnie. Pierwszy polega na zaprojektowaniu plakatu pn. "Policja w walce z COVID-19". Taki plakat powinien z jednej strony skupić uwagę odbiorcy oraz pokazać pracę policjantów. Musi również promować odpowiedzialne postawy w walce z epidemią i zachęcać do przestrzegania zasad bezpieczeństwa w powstrzymywaniu pandemii.

Dla klas szkół średnich o profilu mundurowym, przygotowaliśmy osobny konkurs. Temat jest ten sam - "Policja w walce z COVID-19" - jednak forma wyrazu inna. Proponujemy uczniom "mundurówek" pracę literacką. Uczestnicy, w dowolnej formie literackiej, mogą opisać swoje uczucia i przemyślenia związane z epidemią. Może to być komiks, wiersz, opowiadanie czy scenariusz teatralny. Ciekawi nas, co uczniowie sądzą o walce z epidemią koronawirusa, jak widzą swoją rolę w powstrzymywaniu pandemii, czy wiedzą, jaki zadania ma w związku z tym policja.

Termin nadsyłania zgłoszeń i prac to 29 maja. Zachęcamy wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych na Opolszczyźnie do spróbowania swoich sił. Na zwycięzców czekają nagrody.

Pliki do pobrania

  • 3.7 MB
  • 3.6 MB
Praca w Policji