20 obywateli Ukrainy próbowało nielegalnie przekroczyć granicę - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

20 obywateli Ukrainy próbowało nielegalnie przekroczyć granicę

Data publikacji 30.03.2020

W związku z pandemią koronawirusa, na granicach państwa tymczasowo przywrócono kontrole. Zgodnie z obowiązującymi przepisami cudzoziemcy nie mogą wjeżdżać na teren naszego kraju. Paczkowscy policjanci wraz z funkcjonariuszami straży granicznej udaremnili nielegalne przekroczenie granicy grupie 20 osób. Za taki czyn grozi kara nawet do 3 lat więzienia.

Policjanci oprócz swoich codziennych zadań są także zaangażowani w walkę z koronawirusem. Kontrolują osoby, które zostały poddane kwarantannie oraz patrolują ulice sprawdzając czy mieszkańcy stosują się do wprowadzonych obostrzeń związanych z przemieszczaniem się. Wspólnie z funkcjonariuszami innych służb pilnują też porządku na granicach państwa i wymieniają się informacjami związanymi z nielegalnym przekraczaniem granic.

W ostatnich dniach policjanci z Paczkowa otrzymali informacje, że w miejscowości Kamienica może dojść do nielegalnego przekroczenia granicy polsko-czeskiej, przez obywateli Ukrainy. Tą informacją natychmiast podzielili się z funkcjonariuszami straży granicznej.

27 marca, ustalenia policjantów potwierdziły się. Tuż po godzinie 1:00 w nocy, 20 obywateli Ukrainy przekroczyło nielegalnie – pieszo - granicę czesko-polską. W naszym kraju, czekało na nich 4 rodaków, którzy mieli ich rozwieść w wskazane miejsca.

Wszystkie osoby zostały zatrzymane. Teraz za nielegalne przekroczenie granicy grozi im kara nawet do 3 lat więzienia.

Praca w Policji