Andrzejkowy weekend na drogach naszego województwa - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Andrzejkowy weekend na drogach naszego województwa

Data publikacji 02.12.2019

W trakcie minionego weekendu, wiele osób spędziło czas na zabawach andrzejkowych. Policjanci dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, zwracali uwagę na zachowania niezgodne z prawem, a przede wszystkim na stan trzeźwości kierujących pojazdami. Na terenie województwa opolskiego, funkcjonariusze ruchu drogowego przeprowadzili blisko 6 500 takich badań. Zatrzymali 28 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Podsumowaliśmy "andrzejkowy" weekend na drogach naszego województwa. Policjanci ruchu drogowego oraz prewencji zwracali przede wszystkim uwagę na trzeźwość kierujących. W trakcie weekendu przebadaliśmy blisko 6 500 kierujących, 28 z nich zdecydowało się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze ruchu drogowego kontrolowali również prędkość z jaką poruszają się kierowcy. Przez cały weekend zatrzymali 8 uprawnień do kierowania, w tym 5 za przekroczenie prędkości o ponad 50 km w terenie zabudowanym.

Od piątku do niedzieli, doszło do 5 wypadków drogowych, w których ranne zostały 4 osoby. Niestety, jedna z nich zginęła. Jest to efekt zdarzenia drogowego, do którego doszło niedaleko Szydłowa. Tam w piątek, tuż przed godz. 7:00, kierujący volkswagenem, z nieustalonej dotąd przyczyny, zjechał z drogi i uderzył w drzewo. W wyniku zderzenia, 42-latek poniósł śmierć na miejscu.

Okres jesienno-zimowy już w pełni. Pamiętajmy o tym, wyruszając w drogę. Zadbajmy o odpowiedni stan techniczny pojazdu, korzystajmy z pasów bezpieczeństwa, a przede wszystkim bądźmy wypoczęci i trzeźwi za kierownicą.

Zobacz również podsumowanie w powiatach:

Praca w Policji