Akcja "Tydzień Bezpieczeństwa" w powiecie krapkowickim - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Akcja "Tydzień Bezpieczeństwa" w powiecie krapkowickim

Data publikacji 27.11.2019

Komenda Powiatowa Policji w Krapkowicach, powiat krapkowicki, straż pożarna, Krapkowickie Centrum Zdrowia oraz sanepid prowadzą akcję "Tydzień Bezpieczeństwa". Jej celem jest uczulenie kierowców na konsekwencje, jakie wiążą się z jazdą pod wpływem alkoholu, brawurą czy nadmierną prędkością. Policjanci w ramach kontroli drogowych, wręczają kierowcom apteczki pierwszej pomocy i ustniki do resuscytacji. Dodatkowo spotykamy się z uczniami szkół średnich, którzy niebawem dołączą do grona kierowców.

W akcję "Tydzień Bezpieczeństwa" oprócz policjantów z krapkowickiej komendy zaangażowało się kilka lokalnych podmiotów. To powiat krapkowicki, Państwowa Straż Pożarna w Krapkowicach, Krapkowickie Centrum Zdrowia, Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krapkowicach oraz tor jazdy "Silesia Ring". W ramach inauguracji tej akcji policjanci prowadzili badania trzeźwości, przy okazji wręczając między innymi apteczki pierwszej pomocy, czy ustniki do wykonywania resuscytacji.

Z kolei na obiekcie Silesia Ring w Kamieniu Śląskim zostaną przeprowadzone prelekcje i pokazy dla kierowców zawodowych i dla uczniów szkół średnich, którzy niedawno odebrali prawo jazdy, albo niebawem będą przystępować do egzaminu.

  • uczestnicy i organizatorzy akcji na tle radiowozów
  • uczestnicy i organizatorzy akcji stoją w kręgu
  • policjant stoi tyłem z uniesioną ręką i lizakiem do zatrzymywania pojazdów
  • zdjęcie z góry - kontrola drogowa, policjanci stoją przy zatrzymanym samochodzie
  • policjant bada stan trzeźwości kierowcy
  • uczestnicy akcji wręczają kontrolowanemu kierowcy gadżety
Praca w Policji