Bezpieczna droga do szkoły w Kadłubie - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Bezpieczna droga do szkoły w Kadłubie

Data publikacji 11.10.2019

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego, policjantki ze Strzelec Opolskich odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kadłubie. Przypomniały im o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz prawidłowym poruszaniu się po drogach. Podkreśliły jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych i jak duży wpływ mają one na naszą widoczność na drodze. Pod okiem policjantek i pod opieką nauczyciela dzieci sprawdziły zdobytą wiedzę i umiejętności w praktyce, bezpiecznie przechodząc przez przejście dla pieszych.

Każdego roku, policjanci spotykają się z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego, aby opowiedzieć o tym, jak zadbać o bezpieczeństwo w drodze do szkoły. Spotkania takie odbywają się w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły".

Policjantki ze strzeleckiej komendy odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kadłubie. Podczas spotkania z najmłodszymi uczestnikami ruchu, przypomniały o właściwym zachowaniu się w obrębie przejść dla pieszych, prawidłowym poruszaniu się po drogach oraz przestrzegały przed niebezpieczeństwami na drodze.

W trakcie prelekcji uczyły dzieci jak należy się zachowywać i o czym muszą pamiętać, aby droga do szkoły była bezpieczna. Policjantki podkreślały jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych i jak duży wpływ mają one na naszą widoczność na drodze.

  • Policjantka w trakcie prelekcji z dziećmi o bezpieczeństwie
  • Policjantka uczy dzieci jak należy się zachowywać i o czym muszą pamiętać, aby droga do szkoły była bezpieczna.
  • Policjantka przeprowadza dzieci przez przejście dla pieszych
Praca w Policji