„Dwa zamiast cztery: Opolskie na rowery” - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

„Dwa zamiast cztery: Opolskie na rowery”

Data publikacji 07.10.2019

,,Dwa zamiast cztery: Opolskie na rowery” - pod takim hasłem w Zespole- Szkolno Przedszkolnym w Łączniku odbyła się samorządowa akcja promująca rower jako alternatywny środek transportu. Kampania skierowana jest do uczniów klas 4 - 8 szkół podstawowych. Na spotkaniu nie mogło zabraknąć prudnickich policjantów ruchu drogowego, którzy przypomnieli dzieciom o podstawowych zasadach bezpiecznej jazdy na rowerze.

„Dwa zamiast cztery: Opolskie na rowery” – to akcja Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego, której partnerem jest Komenda Wojewódzka Policji w Opolu.  Kampania jest skierowana do uczniów klas 4 - 8 szkół podstawowych województwa opolskiego.

Jej głównym celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży do korzystania z roweru jako ekologicznego i ekonomicznego środka transportu oraz pogłębienie wiedzy na temat bezpiecznej jazdy jednośladem. Spotkania w ramach tej kampanii są prowadzone na terenie całego województwa.  W naszym powiecie odbyło się one w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łączniku.

Na spotkaniu nie zabrakło również prudnickich policjantów ruchu drogowego, którzy przypomnieli uczniom najważniejsze przepisy i znaki drogowe dotyczące rowerzystów. Wskazali jakie elementy wchodzą w skład obowiązkowego wyposażenia roweru. Przypomnieli także o tym, dlaczego warto jeździć w kasku oraz kamizelce odblaskowej.

Natomiast przedstawiciele WORD-u z Opola i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego pokazali w formie prezentacji elementy infrastruktury rowerowej oraz film ukazujący ruch rowerowy w Holandii, a także zawody rowerowe typu MTB.

  • Policjant ruchu drogowego na podstawie prezentacji omawia dzieciom najważniejsze przepisy ruchu drogowego.
  • Przedstawiciele WORD-u z Opola i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego pokazują w formie prezentacji elementy infrastruktury rowerowej.
  • Uczestnicy spotkania słuchający co mówią prelegenci.
Praca w Policji