Miał prawie 2,5 promila - wjechał w zaparkowany samochód - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Miał prawie 2,5 promila - wjechał w zaparkowany samochód

Data publikacji 16.09.2019

24-latek mając prawie 2,5 promila alkoholu wjechał w zaparkowany samochód. Młody mężczyzna nigdy nie miał prawa jazdy. Mieszkaniec gminy Biała został zatrzymany przez prudnickich policjantów. Teraz grozi mu nawet do 2 lat więzienia oraz wysoka kara grzywny.

W nocy z piątku na sobotę (13/14 września), tuż po północy dyżurny policji w Prudniku otrzymał informację o zdarzeniu drogowym na terenie miasta. Jak wstępnie ustalili interweniujący na miejscu policjanci, 24-latek kierujący osobowym fiatem stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w zaparkowany samochód.

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości młodego mężczyzny. Urządzenie pokazało, że w organizmie miał prawie 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo nigdy nie miał on prawa jazdy. 24-latek policjantom tłumaczył, że powodem jego nieodpowiedzialnego zachowania była kłótnia z dziewczyną.

Teraz młodemu mężczyźnie grozi do 2 lat więzienia oraz minimalnie 5 000 złotych grzywny.

PAMIĘTAJMY!!!

Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy w konfrontacji z prawidłowo poruszającymi się uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

  • Samochód którym jechał nietrzeźwy 24-latek.
  • Pojazd w który wjechał 24-latek.
Praca w Policji