Z seniorami o bezpieczeństwie - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Z seniorami o bezpieczeństwie

Data publikacji 11.09.2019

Asp. sztab. Katarzyna Ulbrych z namysłowskiej policji, spotkała się z seniorami w Dziennym Domu Pobytu w Namysłowie. W ramach programu „Świadomy i bezpieczny senior” rozmawiała o zagrożeniach czyhających na osoby starsze ze strony oszustów. Poruszyła również tematy innych niebezpieczeństw, z którymi możemy spotkać się na co dzień, zarówno w domu jak i na ulicy.

Program "Świadomy i bezpieczny senior", współtworzą wspólnie Wojewoda Opolski, Kuratorium Oświaty w Opolu oraz policjanci z całej Opolszczyzny. Od początku stycznia 2019 roku, mundurowi odbyli już setki spotkań, na których edukują seniorów i przestrzegają przed oszustami.

Kolejnym takim spotkaniem, była wizyta profilaktyka z namysłowskiej komendy, asp. sztab. Katarzyny Ulbrych w Domu Dziennego Pobytu Senior w Namysłowie. Policjantka, kolejny już raz, ostrzegła przed oszustami działającymi metodami "na wnuczka", "na policjanta" i „na hydraulika”. Opowiadała o metodach socjotechniki używanych przez przestępców, aby oszukać osoby starsze i samotne.

Funkcjonariuszka podkreślała, że oszuści cały czas zmieniają swoje metody, którymi próbują zmanipulować seniorów. Wymyślają przeróżne podstępne sytuacje, aby okraść ich z oszczędności całego życia. Przypomniała również, o funkcjonujących w internecie aplikacjach „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” i „Moja Komenda”, gdzie również można zgłosić niepokojące sytuacje a kontakt z dzielnicowym jest dużo łatwiejszy.  

Takie spotkania są koniecznością, gdyż w dalszym ciągu na Opolszczyźnie dochodzi do prób oszukania osób starszych. Na szczęście, również dzięki pracy policjantów, coraz częściej są to próby nieudane.

 

  • Policjantka w mundurze siedzi przed laptopem, obok osoby starsze siedzą przy stole.
  • Policjantka w mundurze wyświetla na dużym ekranie prezentację multimedialną.
  • Policjantka w mundurze siedzi przy stole wraz z osobami starszymi i wspólnie oglądają prezentację multimedialną.
Praca w Policji