Policja apeluje o ostrożność na drogach - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Policja apeluje o ostrożność na drogach

Data publikacji 09.09.2019

Panująca obecnie w naszym kraju aura sprawia, że warunki na drodze robią się bardzo zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych. Dlatego kluczborscy policjanci apelują do wszystkich, zarówno do kierowców, rowerzystów, jak i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi.

Pamiętajmy: padający deszcz sprawia, że droga jest śliska, a czas hamowania auta znacząco się wydłuża. Wtedy kierujący może nie zdążyć natychmiast zatrzymać samochód. Ponadto towarzysząca opadom śliska nawierzchnia sprzyja stłuczkom i potrąceniom.

Codziennie każdy z nas jest uczestnikiem ruchu drogowego, z tym że te role zmieniają się. Raz jesteśmy kierującym innym razem pieszym czy rowerzystą. To od nas samych zależy czy na drodze będzie bezpiecznie. Nieważne czy jedziemy samochodem, rowerem czy też idziemy, zawsze jesteśmy odpowiedzialni za swoje bezpieczeństwo.

Niestety, nie wszyscy pamiętają o tym, że gdy spadnie deszcz warunki na jezdni są wyjątkowo zdradliwe i należy jechać ostrożniej, wolniej i rozsądniej.

W nocy z 7 na 8 września około godz. 3,  na drodze krajowej 45 pomiędzy miejscowościami Lasowice Wielkie a Jasienie doszło do zdarzenia drogowego, gdzie 19- letni mieszkaniec powiatu kluczborskiego jadąc z 18-letnim pasażerem osobowym volkswagenem na łuku drogi wpadli w poślizg, a następnie zjechali do rowu dachując. W całym zdarzeniu kierowca oraz jego pasażer doznali niegroźnych obrażeń ciała. Całe zdarzenie zakończyło się postępowaniem mandatowym dla kierującego 19-latka.

Apelujemy, by w ten deszczowy okres kierowcy zmienili technikę jazdy. Przekraczanie dopuszczalnej prędkości oraz niezachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu to jedne z najczęstszych przyczyn wypadków. Jeżeli jest mgła lub intensywne opady deszczu oraz duże natężenie ruchu na drodze - należy zwolnić do prędkości pozwalającej kierowcy kontrolować sytuację na drodze.


 


 

  • leżący w lecie na boku samochód osobowy
  • leżący na boku przy drzewie samochód osobowy
  • leżący na boku samochód osobowy , widoczne podwozie pojazdu
Praca w Policji