Nie powrócił z przepustki, został zatrzymany za kradzieże - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Nie powrócił z przepustki, został zatrzymany za kradzieże

Data publikacji 29.08.2019

Kryminalni z Głubczyc od kilku dni pracowali nad serią kradzieży, do których dochodziło na terenie miasta. Ich trop doprowadził do 23-latka, który jak się okazało nie powrócił z przepustki do zakładu karnego. Kara pozbawienia wolności, jaką odbywał mężczyzna, miała związek również z wcześniejszymi kradzieżami. Mieszkaniec Głubczyc wrócił do zakładu karnego, a za popełnione przestępstwa grozi mu wydłużenie wyroku o 5 lat.

Głubczyccy kryminalni, zajmujący się sprawą serii kradzieży na terenie miasta, ustalili, że związek z tymi przestępstwami może mieć 23-letni mieszkaniec Głubczyc. Przypuszczenia policjantów potwierdzały zapisy z monitoringu oraz zebrane ślady. Łupem podejrzanego padały min. materiały spożywcze, elektronika, a nawet rower. Straty wyliczone przez osoby poszkodowane opiewały na kwotę blisko 3000 złotych.

Policjanci ustalili miejsce, gdzie może ukrywać się 23-latek i udali się pod wytypowany adres. Tam zastali podejrzanego mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi poszukiwanego. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że mieszkaniec Głubczyc nie powrócił z przepustki do zakładu karnego. Zasądzona kara jaką odbywał mężczyzna miała związek z wcześniejszymi kradzieżami.

Poszukiwany został przewieziony do Zakładu Karnego w Strzelcach Opolskich. Za popełnione przestępstwa ponownie będzie musiał stanąć przed sądem. 23-latkowi grozi wydłużenie kary pozbawienia wolności o kolejne 5 lat.

Praca w Policji