PODSUMOWANIE AKCJI „NURD” - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

PODSUMOWANIE AKCJI „NURD”

Data publikacji 21.08.2019

Pod kryptonimem NURD, namysłowska drogówka przeprowadziła akcję ukierunkowaną na bezpieczeństwo pieszych. Podczas działań zatrzymano dwie nietrzeźwe kierujące oraz wystawiono kilkanaście mandatów pieszym i rowerzystom, za niewłaściwe poruszanie się po drogach i chodnikach.

W trakcie działań o kryptonimie NURD, policjanci namysłowskiej drogówki przebadali blisko 80 kierujących samochodami i rowerami. Dwie kobiety zdecydowały się wsiąść za kierownicę swoich aut w stanie nietrzeźwości. Mundurowi zatrzymali już im uprawnienia do kierowania pojazdami. Kolejny kierowca prowadził swoje auto, mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Zakaz miał orzeczony właśnie za jazdę na podwójnym gazie. Został poinformowany przez policjantów, że niestosowanie się do wyroku sądu jest przestępstwem. Dalszym losem feralnych kierowców zajmie się sąd. 

 

Podczas akcji funkcjonariusze interweniowali w stosunku do kierowców nieprawidłowo przejeżdżających przez przejścia dla pieszych i przejazdów dla rowerzystów. Łącznie mundurowi nałożyli blisko 20 mandatów karnych, zarówno na kierujących pojazdami i rowerami jak i na pieszych. Kilku kierowców zostało pouczonych za nieprawidłowe zachowanie na drodze w stosunku do pieszych.

 

Funkcjonariusze przypominali pieszym jak i kierującym o wzajemnym szacunku i zachowaniu ostrożności, gdyż kultura na drodze obowiązuje nie tylko zmotoryzowanych uczestnikach ruchu, ale również pieszych.

Praca w Policji