Mając ponad 2 promile uciekł z miejsca zdarzenia - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Mając ponad 2 promile uciekł z miejsca zdarzenia

Data publikacji 12.08.2019

51-latek, po tym jak uderzył w betonowe ogrodzenie, postanowił uciec z miejsca zdarzenia drogowego. Policjanci chwilę później zatrzymali kierującego. Badanie stanu trzeźwości pokazało, że był on nietrzeźwy - miał ponad 2 promile. Mężczyźnie grozi teraz do 2 lat więzienia oraz długoletni zakaz prowadzenia pojazdów.

W niedzielne popołudnie, policjanci z Komisariatu w Kietrzu zostali wezwani do zdarzenia drogowego, które miało miejsce w jednej z miejscowości w ich gminie. Po dotarciu na miejsce,  funkcjonariusze zastali kompletnie zniszczone osobowe audi. Świadkowie, którzy byli na miejscu poinformowali policjantów o tym, że kierujący uciekł pieszo z miejsca zdarzenia.

Policjanci pracujący na miejscu ustalili rysopis kierowcy i rozpoczęli poszukiwania. Już po kilkunastu minutach, na jednej z ulic miejscowości w której doszło do zdarzenia, zauważyli mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi. 51-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy i przebadany na zawartość alkoholu. Okazało się, że ma on ponad 2 promile alkoholu. Od kierującego została pobrana również krew do dalszych badań.

51-letni mężczyzna za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, a także zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 10 lat.

Praca w Policji