Za rozbój trafili do aresztu - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Za rozbój trafili do aresztu

Data publikacji 26.07.2019

Do 12 lat więzienia grozi trzem mieszkańcom Grodkowa podejrzanym o rozbój. Mężczyźni mieli napaść na 17 i 19-latka i zabrać im telefony komórkowe. Podejrzani w ręce policji wpadł już następnego dnia. Wobec zatrzymanych sąd zastosował tymczasowy trzymiesięczny areszt. Grozi im kara do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w Grodkowie. Wtedy do policjantów zgłosiło się dwóch poszkodowani. Z ich relacji wynikało, że kilka godzin wcześniej na jednej z ulic w mieście zostali napadnięci. Łupem złodziei padły dwa telefony komórkowe, a ich wartość to blisko 5 000 złotych.

Policjanci zajęli się tą sprawą i ustalili okoliczności. Z zebranych materiałów wynikało, że do 17 i 19-latka miało podejść 3 mężczyzn i zaatakować ich. Najpierw grozili i obezwładnili poszkodowanych. Później zabrali im telefony i uciekli. Funkcjonariusze na podstawie zebranych dowodów wytypowali ewentualnych sprawców i ustalili ich tożsamość. Już następnego dnia zatrzymali podejrzewanych w ich mieszkaniu. To 42, 22 i 21-letni mieszkańcy Grodkowa. W chwili zatrzymania byli nietrzeźwi.

Cała trójka usłyszała zarzut rozboju. Sąd wobec nich zastosował tymczasowy trzymiesięczny areszt. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

  • policjanci prowadzą zatrzymanego
  • policjanci prowadzą zatrzymanego
  • policjanci prowadzą zatrzymanego
Praca w Policji