Aktualności

Po służbie zatrzymali agresywnego 30-latka podejrzewanego o kradzież rozbójniczą

Data publikacji 25.07.2019

Asp. szt. Marcin Morawiak, na co dzień policjant brzeskiej komendy i Łukasz Marciniak z brzeskiej straży miejskiej, w czasie wolnym od służby zatrzymali 30-latka. Mężczyzna ukradł płyty cd, poszarpał ekspedientkę i był agresywny w stosunku do interweniujących. Dzięki reakcji funkcjonariuszy, podejrzany odpowie teraz za swoje zachowanie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lata więzienia.

Do tego zdarzenia doszło na początku lipca w centrum Brzegu. Wówczas oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o kradzieży w jednym ze sklepów. Łupem złodzieja miało paść 5 płyt cd. Z informacji wynikało, że podejrzewany miał poszarpać ekspedientkę, która próbowała go zatrzymać kiedy wybiegał ze sklepu.

Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci. Przed sklepem zastali kolegę po służbie i strażnika miejskiego, który również był w czasie wolnym od obowiązków. Jak się okazało asp. szt. Marcin Morawiak i Łukasz Marciniak widząc co się dzieje szybko zareagowali i ruszyli w pościg za podejrzewanym, którego zatrzymali przed sklepem. Mężczyzna był agresywny, wyrywał się i szarpał. Mimo informacji, że interweniujący to funkcjonariusze, agresor wulgarnie wyzywał ich i atakował. Funkcjonariusze użyli siły fizyczne i obezwładnili 30-latka.

Mężczyzna został przekazany policjantom z ogniwa patrolowo-interwencyjnego i przewieziony do komendy. Tam usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Odpowie też za znieważenie i naruszenie czynności ciała. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Ładowanie odtwarzacza...
Praca w Policji