Przeczucie ich nie myliło - policjanci w służbie - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Przeczucie ich nie myliło - policjanci w służbie

Data publikacji 19.07.2019

Na co dzień zajmują się skomplikowanymi sprawami przestępstw gospodarczych. Ich praca to nieraz żmudne i drobiazgowe badanie i analizowanie dokumentów, faktur, przebiegów transakcji. Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu - bo o nich tu mowa - nie tracą jednak czujności, gdy widzą inne naruszenia prawa. Wracając z realizacji jednej ze spraw zatrzymali nietrzeźwego kierowcę.

Za nimi była kolejna długa służba. Po godzinie 22:00 wracali z jednej ze swoich realizacji. Chodziło o sprawę związaną z przestępczością gospodarczą - czyli czymś, czym zajmują się na co dzień. Realizacje takie zawsze wiążą się z koniecznością maksymalnego skupienia przez wiele godzin.

To właśnie podczas takich akcji są zabezpieczane dokumenty, ustalani i przesłuchiwani świadkowie, kojarzone fakty. Ich służba nie zakończyła się jednak wraz z drogą powrotną do komendy.

Na drodze dojazdowej do Opola policjanci zauważyli osobowego hyundaia. Styl jazdy kierowcy wzbudził ich czujność. Postanowili więc zatrzymać kierowcę do kontroli. Jak się okazało, przeczucie ich nie myliło. Za kierownicą siedział 28-letni mieszkaniec powiatu nyskiego. Mężczyzna miał w swoim organizmie ponad promil alkoholu. Jego samochód został sholowany a on sam odpowie teraz za jazdę pod wpływem alkoholu. Mężczyźnie grozi teraz do 2 lat więzienia, wysoka grzywna i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Praca w Policji