Wspólnie dbamy o bezpieczeństwo na koloniach - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Wspólnie dbamy o bezpieczeństwo na koloniach

Data publikacji 16.07.2019

Służby z Olesna czuwają na bezpieczeństwem harcerzy i zuchów wypoczywających na obozie w Kucobach. Mundurowi podczas wizyt w ośrodku sprawdzają drożność dróg dojazdowych do ośrodka, dróg ewakuacyjnych, łączność, zabezpieczenia miejsc noclegowych i innych miejsc, w których przebywają uczestnicy obozów. Ponadto policjanci są w stałym kontakcie z komendantem obozu w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom.

To były kolejne tego typu wizyty w  Harcerskim Ośrodku Wypoczynkowym Hufca ZHP Chorzów w Kucobach. Policyjny profilaktyk i strażak z Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnie sprawdzali warunki pobytu wypoczywających harcerzy - także i tym razem nie mieli żadnych uwag co do ich bezpieczeństwa.

W trakcie wizyt funkcjonariusze rozmawiali z uczestnikami poszczególnych obozów o bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku w domu, podróży, nad wodą. Pytali o miejsca zbiórek w sytuacjach kryzysowych a także przypominali o korzystaniu z numerów alarmowych. Przebywający na terenie ośrodka harcerze wykazali się dużą znajomością tematów związanych z bezpieczeństwem.

Działania informacyjno – edukacyjne zostały przeprowadzone zgodnie z akcją pn. " Bezpieczne Wakacje" i " Kręci nie bezpieczeństwo nad wodą".

 • pole namiotowe, policjant i strażak chodzą po suchej ściółce, z lewej strony kobieta przyczepia kartkę do tablicy informacyjnej, w tle szare namioty i drzewa.
 • strażak sprawdza legalizację gaśnicy, obok stoi policjant trzyma w dłoni szpadel, obok z lewej strony szary namiot w tle ogrodzenie z gałęzi iglastych w oddali drzewa.
 • funkcjonariusze opuszczają pole namiotowe, żegna ich harcerz stojący na posterunku przy bramie. Elementy zbudowane z gałęzi drzew iglastych, zadaszenie posterunku z liści.
 • drewniana deska na paliku z napisem " gang krasnoludzików" tuż za nią fragment otwartego szarego namiotu
 • drewniana deska na paliku z napisem " hefa lumpy" tuż za nią otwarty szary namiot, wewnątrz dwie osoby.
 • uczestnicy obozu harcerskiego stoją gromadą na wyschniętym trawniku w półkolu wewnątrz policjant i strażak, którzy mówią o bezpieczeństwie podczas wakacji. W tle niskie zabudowania, maszt z biało-czerwoną flagą, dalej ściana lasu.
 • Policjant i strażak rozmawiają z dziećmi, świeci słońce, w tle zbiornik wodny po którym pływają kajaki.
 • drewniana deska z napisem papier obok plastikowy niebieski worek z papierem, na drugim planie szary namiot harcerski w tle las.
 • Harcerze ustawieni w kształt litery U na środku planu przy maszcie z biało czerwoną flagą funkcjonariusze straży pożarnej i policji wygłaszają prelekcję na temat bezpieczeństwa w tle wysokie drzewa.
Praca w Policji