Ściął znaki drogowe i miał ponad 2 promile alkoholu - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Ściął znaki drogowe i miał ponad 2 promile alkoholu

Data publikacji 15.07.2019

70-letni kierujący osobową mazdą, wypadł z drogi i ściął 4 znaki drogowe. Swoją jazdę zakończył w przydrożnym rowie. Okazało się, że mężczyzna był nietrzeźwy, a w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Teraz kierującemu grozi wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz 2 lata więzienia.

W nocy z soboty na niedzielę, głubczyccy policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym na jednej z dróg dojazdowych do Głubczyc. Funkcjonariusze pracujący na miejscu ustalili, że kierowca mazdy stracił panowanie nad swoim pojazdem, „ściął” 4 znaki drogowe, a jazdę zakończył w rowie.

Po przebadaniu 70-latka alkomatem okazało się, że w organizmie ma on ponad 2 promile alkoholu. Została również od niego pobrana krew. W całym zdarzeniu uszkodzone zostały tylko znaki i pojazd, a kierującemu nic się nie stało.

Ta sytuacja pokazuje jakie niebezpieczeństwo niesie za sobą jazda pod wpływem alkoholu. Pamiętajmy, na drodze nie jesteśmy sami, a przez nieodpowiedzialne zachowanie może dojść do tragedii na drodze. 70-letniemu mieszkańcowi gminy Głubczyce grozi teraz kara pozbawienia wolności do 2 lat oraz nawet 10 letni zakaz prowadzenia pojazdów.

Praca w Policji