Drzwi Otwarte Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Drzwi Otwarte Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu

Data publikacji 09.07.2019

Zapraszamy już jutro na Dzień Otwartych Drzwi Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Będzie można zobaczyć to, co na co dzień nie jest dostępne dla każdego. Policyjna strzelnica, nowoczesne laboratorium, zabytkowy budynek - to tylko niektóre z przygotowanych atrakcji. W tym roku dostępna będzie także nowo otwarta Izba Pamięci - w niej archiwalne dokumenty, zdjęcia, repliki.

Drzwi komendy będą otwarte dla mieszkańców naszego regionu od godziny 9:00 do 14:00, chętni będą mogli zobaczyć, jak na co dzień pracują opolscy policjanci.

Wycieczka rozpocznie się od biura przepustek. Później policjanci oprowadzą grupy po poszczególnych stanowiskach. W laboratorium kryminalistycznym będzie można zobaczyć między innymi pracownię daktyloskopii i traseologii. Pracownicy laboratorium każdemu uczestnikowi dni otwartych wyjaśnią, na czym polegają meandra ich służby.

Kolejnym punktem będzie sala konferencyjna a tam, wystawa poświęcona Policji Państwowej II RP. Dla miłośników historii dostępna będzie również nowo otwarta Izba Pamięci. Tam, osobne gabloty poświęcone patronowi opolskiej policji sierż. Piotrowi Jesieniowi oraz insp. Wiktorowi Ludwikowskiemu - patronowi sali konferencyjnej. Niewątpliwą atrakcją będzie również możliwość zobaczenia nowoczesnej strzelnicy, gdzie funkcjonariusze na co dzień doskonalą swoje umiejętności strzeleckie.

Praca w Policji