Dwóch kierujących stanowczo za szybko, stracili swoje uprawnienia - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Dwóch kierujących stanowczo za szybko, stracili swoje uprawnienia

Data publikacji 08.07.2019

Dwa prawa jazdy zatrzymali namysłowscy policjanci w minioną niedzielę. Powodem było znaczne przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Niechlubny rekordzista jechał aż o 89 km/h za dużo. Złamanie tego przepisu wiąże się z wysoką grzywną oraz utratą prawa jazdy na 3 miesiące.

40-letni kierowca volkswagena przekroczył prędkość w miejscowości Pokój. Wystarczyło mu kilkadziesiąt metrów, aby na obowiązującej „pięćdziesiątce” rozwinąć prędkość do 139 km/h. To o 89 km/h za dużo. Drugim kierowcą była 42-latka z osobowego BMW. W tym samym miejscu zdążyła się rozpędzić do 111 km/h.

Za przekroczenie prędkości oboje zostali ukarani kilkuset złotowymi mandatami oraz stracili swoje prawa jazdy na 3 miesiące. Na ich konto wpłynęło również 10 punktów karnych.

Przez całe wakacje apelujemy o ostrożną jazdę i zdecydowane zdjęcie nogi z gazu.

Przypominamy, że kierowca po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h, traci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3-miesięczny okres będzie przedłużony do pół roku. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w przedłużonym okresie, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Po cofnięciu uprawnień kierowca będzie musiał ponownie zdać egzamin.

Praca w Policji