Odwiedziliśmy dzieci na półkoloniach w Lewinie Brzeskim - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Odwiedziliśmy dzieci na półkoloniach w Lewinie Brzeskim

Data publikacji 26.06.2019

Jak się zachować nad wodą i na podwórku, co zrobić kiedy nieznajoma osoba częstuje słodyczami i jakie zasady obowiązują w podróży. O tym wszystkim rozmawialiśmy z dziećmi podczas półkolonii zorganizowanej w Lewinie Brzeskim. Wszystko po to, by każdy mógł zadbać o własne bezpieczeństwo, a wakacje były radosne i szczęśliwie.

Podczas wakacji chcielibyśmy każdy słoneczny dzień spędzić na dobrej zabawie, wycieczkach w góry czy nad wodę. Część z nas wyjedzie na wczasy, inni zaś spędzą ten czas w domu czy na odwiedzinach u rodziny. Jednak, gdzie byśmy nie odpoczywali, chcielibyśmy do swoich obowiązków wracać zdrowi i szczęśliwi. Dlatego też policjanci odwiedzają dzieci na półkoloniach i rozmawiają z nimi o tym co bardzo ważne podczas wakacji – o ich bezpieczeństwie.

Tym razem policjanci odwiedzili dzieci na półkolonii w Lewinie Brzeskim. W ramach akcji "„Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” zwracaliśmy uwagę na zasady, których powinniśmy przestrzegać podczas wypoczynku nad wodą. Mówiliśmy o korzystaniu tylko i wyłącznie z kąpielisk strzeżonych. Przestrzegaliśmy zaś przed tymi dzikimi, w których kąpiel może skończyć się tragicznie. Dzieci dowiedziały się jak ważna jest asertywność w kontaktach z nieznajomymi i umiejętność wyrażenia swojego zdania, i sprzeciwienia się w sytuacji kiedy ktoś namawia do przejażdżki bądź innych niebezpiecznych zachowań. Każdy musi dbać o siebie i mieć świadomość co jest dobre, a co złe. Kiedy krzywda dzieje się nam lub drugiej osobie musimy wiedzieć jak wezwać pomoc, zaalarmować dorosłych bądź samemu zadzwonić na numer 112.

Nasze odwiedziny sprawiły dzieciom dużo radości. Oprócz pogadanki o bezpieczeństwie, miały również okazję zobaczyć jak wygląda policyjny wóz i jak działają kajdanki. Pytały o codzienna służbę w mundurze i opowiadały wiele historii ze swojego życia. Na zakończenie życzyliśmy dzieciom wesołych i bezpiecznych wakacji, a we wrześniu szczęśliwego powrotu do szkolnych i przedszkolnych zajęć.

  • uczestnicy półkolonii i policjanci na tle radiowozu
  • policjantka rozmawia z dziećmi o bezpieczeństwie podczas wakacji
  • uczestnicy półkolonii i policjanci na tle radiowozu
  • uczestnicy półkolonii i policjanci na tle radiowozu
  • uczestnicy półkolonii i policjanci na tle radiowozu
  • policjantka prezentuje dzieciom jak działają kajdanki
Praca w Policji