Już rozpoczęliśmy sezon wspólnych patroli z WOPR - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Już rozpoczęliśmy sezon wspólnych patroli z WOPR

Data publikacji 12.06.2019

Od wielu już lat policjanci z Brzegu współpracują z powiatowym oddziałem WOPR. Kiedy sezon się rozpoczyna, funkcjonariusze razem z ratownikami pełnią patrole na Odrze. Te wspólne inicjatywy i współpraca między służbami wpływają przede wszystkim na bezpieczeństwo osób potrzebujących.

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” wspólnie z WOPR już  rozpoczęliśmy wspólne działania nad Odrą. Jak co roku będziemy się razem szkolić i doskonalić umiejętności z zakresu ratowania zdrowia i życia ludzkiego. Takie umiejętności są przydatne gdy policjanci otrzymują zgłoszenie, że ktoś znalazł się w wodzie. Często też, przed przyjazdem strażaków czy ratowników wyposażonych w odpowiedni sprzęt, policjanci są pierwsi na miejscu. W takich przypadkach wiedza i umiejętności okazują się niezbędne. A dzięki rzutkom ratowniczym, które w ubiegłym roku zostały nam użyczone, policjanci w potrzebie mogą je wykorzystać.

Ratownicy z WOPR-u profesjonalnie podchodzą do współpracy i swoich działań. Służą nieocenioną wiedzą na temat specyfiki działań ratunkowych i poszukiwawczych na wodzie. Bardzo dobrze znają brzeski odcinek Odry, a dzięki temu wspólnie reagujemy na niebezpieczne zachowania osób spędzających czas nad brzegiem rzeki. To między innymi reakcja na wykroczenia i incydenty zagrażające zdrowiu lub życiu. Podejmujemy działania również w przypadku, kiedy dostrzegamy nieprawidłowość podczas rejsów statków wycieczkowych.

Pierwsze wspólne patrole już za nami. Organizowane organizowane są przede wszystkim w weekendy. Przez cały sezon będziemy dbać o bezpieczeństwo na wodzie i już teraz apelujemy o rozwagę i zachowanie ostrożności.

  • policjant wspólnie  z ratownikiem WOPR  patrolują rzekę
  • rzutki ratownicze
  • policjant wspólnie  z ratownikiem WOPR  patrolują rzekę
  • Policjantka rzuca boją do rzeki
  • kamizelki i koło ratunkowe
  • ponton WOPR
Praca w Policji