Poszukiwany groził interweniującym policjantom - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Poszukiwany groził interweniującym policjantom

Data publikacji 07.06.2019

Policjanci z Niemodlina zatrzymali 41-letniego mieszkańca Krapkowic i 39-latka z gminy Dąbrowa Niemodlińska. Mężczyźni awanturowali się w jednym z lokali pod Opolem. Na domiar złego, w trakcie interwencji, zaczęli grozić policjantom. Dodatkowo okazało się, że starszy z mężczyzn był poszukiwany. Teraz mieszkaniec Krapkowic kolejne 3 lata i 10 miesięcy spędzi za murami więzienia.

2 czerwca, dyżurny komendy miejskiej otrzymał zgłoszenie dotyczące awantury w lokalu w jednej spod opolskich miejscowości. Na miejsce pojechali policjanci z Komisariatu Policji w Niemodlinie. Kiedy awanturujący się mężczyźni zauważyli umundurowanych, znieważyli ich wulgarnymi słowami i grozili pozbawieniem życia. Agresorzy odmówili podania swoich danych i nie stosowali się do poleceń.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu. Okazali się nimi 41 -letni mieszkaniec Krapkowic i 39-latek z gminy Dąbrowa Niemodlińska. Obaj usłyszeli już zarzuty znieważenia funkcjonariuszy i gróźb karalnych. Za takie występki grozi im kara do 2 lat więzienia.

Po policyjnych zarzutach 41-latek trafił prosto do aresztu śledczego. Mieszkaniec Krapkowic był bowiem poszukiwany do odbycia kary 3 lat i 10 miesięcy za liczne przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu.

Praca w Policji