Odpowiedzą za kradzieże z włamaniem - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Odpowiedzą za kradzieże z włamaniem

Data publikacji 22.05.2019

Kryminalni z Namysłowa zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże z włamaniem. 22 i 31-latek usłyszeli łącznie 12 zarzutów kradzieży z włamaniem, między innymi do szkół, samochodów, domów jednorodzinnych czy kościoła. Dodatkowo, młodszy z nich, był poszukiwany za wcześniejsze przestępstwa, za które miał już zasądzony wyrok więzienia. Mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów. Grozi im do 10 lat więzienia.

Mężczyźni podejrzani są o włamania do szkół, samochodów, domów jednorodzinnych i kościoła na terenie powiatu namysłowskiego. Ich łupem padały laptopy, aparaty fotograficzne, elektronarzędzia i kasetki z pieniędzmi. Skradziony sprzęt oddawali do lombardów. Przed organami ścigania postanowili ukryć się na Dolnym Śląsku.

 

Praca operacyjna namysłowskich funkcjonariuszy pozwoliła na ustalenie miejsca pobytu 22 i 31-latka. Zostali zatrzymani przez kryminalnych na terenie Wrocławia. Policjanci odzyskali również część skradzionego mienia. Łączna wartość strat szacowana jest na ponad 20 tysięcy złotych.

 

Podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów. 22-latek został już doprowadzony do zakładu karnego, gdzie odbywa wyrok za wcześniejsze kradzieże, natomiast 31-latek decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Śledczy sprawdzają, czy mężczyźni nie mają związku z innymi włamaniami na terenie Opolszczyzny i Dolnego Śląska.

  • Zatrzymani mężczyźni
  • Zatrzymani mężczyźni
  • Odzyskane rzeczy, pochodzące z kradzieży
Praca w Policji