Dachowała samochodem mając blisko 2 promile - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Dachowała samochodem mając blisko 2 promile

Data publikacji 20.05.2019

Kierująca oplem w wyniku niedostosowania prędkości zjechała do przydrożnego rowu, a następnie dachowała. Po przebadaniu 21-latki okazało się, że ma blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali już prawo jazdy kobiecie. Teraz grozi jej kara 2 lat więzienia oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

W sobotnią noc policjanci zostali wezwani do zdarzenia drogowego, które miało miejsce na terenie gminy Baborów. Po szybkim dotarciu na miejsce policjanci wstępnie ustalili, że 21-letnia kierująca osobowym oplem – mieszkanka Baborowa, wypadła z drogi i dachowała. Po przebadaniu kobiety okazało się, że miała blisko 2 promila alkoholu w organizmie.

Kierująca nie odniosła żadnych poważnych obrażeń. W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, a także zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 10 lat.

Pamiętajmy, nietrzeźwi stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego, jeśli widzimy podejrzanie zachowującego się kierującego, reagujmy. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom przyczynia się do wyeliminowania z dróg nietrzeźwych kierujących. Osoby, które nie boją się wsiadać za kierownicę po alkoholu muszą wiedzieć, że społeczeństwo nie wyraża zgody na takie zachowanie!

Praca w Policji