Nieodpowiedzialni weekendowi kierowcy - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Nieodpowiedzialni weekendowi kierowcy

Data publikacji 13.05.2019

6 praw jazdy zatrzymali namysłowscy policjanci w miniony weekend. 5 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Niechlubny rekordzista jechał o 76 km/h za dużo. Inny kierowca, wjechał do rowu swoim oplem, mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za prędkość kierowcy stracili prawo jazdy na 3 miesiące, kierujący na podwójnym gazie na 3 lata.

31-letni kierowca stracił prawo jazdy w sobotnią noc. Będąc pod działaniem alkoholu, wjechał do przydrożnego rowu pod Krzykowem. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie, został przesłuchany. Decyzją prokuratora otrzymał zakaz kierowania pojazdami przez najbliższe 3 lata oraz ma do zapłaty kilka tysięcy złotych grzywny. Auto musi naprawić sobie sam.

Kolejne prawa jazdy namysłowscy funkcjonariusze zatrzymali kierującym z nadmierną prędkością. Policjanci, po otrzymaniu informacji od mieszkańców, postanowili sprawdzić prędkość kierowców. W kilku miejscowościach zgłoszenia się potwierdziły. Niechlubny rekordzista w Świerczowie pędził o 76 km/h za dużo. Wszyscy stracili swoje uprawnienia na 3 miesiące. Oprócz tego mają do zapłaty mandaty karne, a na ich konto wpłynęło 10 punktów karnych.

Przypominamy!

Kierowca po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h, traci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3-miesięczny okres będzie przedłużony do pół roku. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w przedłużonym okresie, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Po cofnięciu uprawnień kierowca będzie musiał ponownie zdać egzamin.

  • Radiowóz i wóz strażacki z włączoną sygnalizacją świetlną w nocy stoją na drodze. Obok samochód osobowy w rowie.
  • Na pierwszym planie samochód osobowy w rowie. Z tyłu samochód oznakowany policji z włączoną sygnalizacją świetlną na dachu.
  • Oznakowany radiowóz policyjny stoi na drodze i ma włączone sygnały świetlne barwy niebieskiej. Obok samochód osobowy w przydrożnym rowie.
Praca w Policji