Poszukujemy podejrzanego o oszustwo - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Poszukujemy podejrzanego o oszustwo

Data publikacji 08.05.2019

Policjanci z Krapkowic poszukują mężczyzny, który pod przykrywką sprzedaży jajek oszukał 81-letnią kobietę. Przekonał ją, że musi mu rozmienić pieniądze - z przekazaną mu gotówka już jednak nie wrócił. Pracujący nad tą sprawą policjanci sporządzili portret pamięciowy podejrzanego. Osoby, które rozpoznają mężczyznę, proszone są o kontakt z policjantami z Krapkowic.

Podejrzany mężczyzna pod pozorem sprzedaż jajek wszedł do klatki schodowej jednego z bloków. Oszust zaproponował poszkodowanej kupienie jajek ale wcześniej poprosił 81-letnią kobietą o rozmienienie 500 złotych, gdyż jej sąsiadka również chciała kupić od niego jajka. Poszkodowana przekazała mężczyźnie 500 zł w różnych banknotach a ten mówiąc, że zaraz przyniesie banknot 500 złotowy już nie pojawił się w mieszkaniu poszkodowanej.

Rysopis podejrzanego o oszustwo: mężczyzna w wieku około 50 lat, niski, otyły, ubrany w dres koloru zielonego.

Z ustaleń policjantów wynika, że podejrzany na jesień 2018 r. był widziany w bloku przy ulicy Kilińskiego, gdzie chodził i oferował mieszkańcom sprzedaż ziemniaków, jajek i również próbował rozmieniać pieniądze.

Osoby posiadające jakiekolwiek informacje, mogące pomóc w ustaleniu sprawcy tego zdarzenia, proszone są o kontakt z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Krapkowicach: tel. 77/4079723 lub z najbliższą jednostką Policji telefon alarmowy 112

 


 

Praca w Policji