Aktualności

Uroczyste wprowadzenie Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu

Data publikacji 07.05.2019

W auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, odbyła się uroczysta zbiórka, w związku z powołaniem na stanowisko Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu nadkom Jacka Basika. Pan komendant, odebrał z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu nadinsp. Jarosława Kalety, rozkaz o powołaniu na stanowisko. W zbiórce uczestniczyli również zastępcy komendanta wojewódzkiego: insp. Adam Tychowicz oraz insp. Rafał Stanisławski. Nie zabrakło przedstawicieli służb mundurowych oraz kadry kierowniczej Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Komendant Główny Policji gen. insp. dr Jarosław Szymczyk, z dniem 1 maja 2019 roku, powołał na stanowisko Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu nadkom. Jacka Basika. W uroczystym wprowadzeniu nowego komendanta, uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Opolu nadinsp. Jarosław Kaleta oraz jego zastępcy, zaproszeni goście, a także kadra kierownicza Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Nadkom. Jacek Basik służbę w Policji rozpoczął 14 maja 1991 r. w Oddziale Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. W latach 1992-2000 pełnił służbę w Nieetatowym Pododdziale Specjalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Od roku 2000 rozpoczął pracę w Wydziale CBŚ KGP z/s w Opolu. W 2017 roku został kierownikiem Sekcji Zarządu CBŚP. Od marca 2019 roku pełnił obowiązki Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu.

Praca w Policji