Wyłudzał pożyczki, posiadał narkotyki i był poszukiwany - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Wyłudzał pożyczki, posiadał narkotyki i był poszukiwany

Data publikacji 30.04.2019

Policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą strzeleckiej komendy zatrzymali 40-latka podejrzanego o oszustwa. Mieszkaniec powiatu będzińskiego w sposób nieuprawniony i bez wiedzy pokrzywdzonego wykorzystał jego dane i wyłudzał pożyczki. Dodatkowo kryminalni znaleźli przy nim amfetaminę. Ponadto 40-latek był poszukiwany listem gończym. Mężczyzna usłyszał łącznie 6 zarzutów. Teraz musi liczyć się z karą nawet do 8 lat więzienia.

Na początku stycznia do Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich zgłosił się mieszkaniec powiatu, który poinformował policjantów, że osoba nieuprawniona bez wiedzy pokrzywdzonego wykorzystała jego dane i wyłudziła pożyczki.

Zgłoszoną sprawą zajęli się kryminalni z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą strzeleckiej komendy. Policjanci przeprowadzili pod nadzorem prokuratury czynności operacyjne oraz dochodzeniowo-śledcze.

Funkcjonariusze na podstawie zebranych informacji ustalili tożsamość osoby mającej związek z tym procederem. W ubiegłym tygodniu 40-letni mieszkaniec powiatu będzińskiego został zatrzymany na terenie Śląska. Podczas zatrzymania kryminalni ujawnili przy mężczyźnie woreczek strunowy z zawartością białego proszku. Badanie pokazało, że to amfetamina.  Dodatkowo, okazało się, że jest on poszukiwany listem gończym za kradzieże.

Śledczy na podstawie zgromadzonego materiału przedstawili podejrzanemu łącznie 6 zarzutów, m.in. za oszustwa oraz posiadanie narkotyków. Mężczyzna trafił już do zakładu karnego. Teraz musi liczyć się z karą nawet do 8 lat więzienia.

Praca w Policji