Próbowała "kupić" prawo jazdy - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Próbowała "kupić" prawo jazdy

Data publikacji 17.04.2019

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu zatrzymali 46 - latkę ze Śląska. Jak ustalili śledczy, kobieta miała wręczyć korzyść majątkową egzaminatorowi, w zamian za zaliczenie egzaminu na prawo jazdy. Kursantka usłyszała już zarzut wręczenia korzyści majątkowej w wysokości tysiąca złotych. Za takie przestępstwo grozi jej kara do 10 lat więzienia.

46-latka z Zabrza,  chcąc ułatwić sobie zdanie egzaminu na prawo jazdy, postanowiła wręczyć egzaminatorowi łapówkę. Egzaminator zachował się profesjonalnie, a kobieta zamiast wyjechać na miasto, pojechała do Komendy Miejskiej Policji w Opolu.

Jak ustalili śledczy, 46-letnia kursanta ze Śląska, przed przystąpieniem do części praktycznej egzaminu, podała pracownikowi WORD-u dowód osobisty. Pod dokumentem miała ukryć zwitek pieniędzy. 

Egzaminator kilka tygodni temu odbył szkolenie  prowadzone przez opolskich policjantów z Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą i znał doskonale algorytm działania. Nie tracąc kursantki z oczu udał się do dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, który o zajściu zawiadomił Policję.

Na miejsce  skierowano policyjny patrol. Kobieta została zatrzymana i przewieziona do Komendy Miejskiej Policji w Opolu. Tam śledczy z Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą przedstawili jej zarzut wręczenia korzyści majątkowej egzaminatorowi. Teraz mieszkance Zabrza grozi kara do 10 lat więzienia.

  • Policjantka i policjant nieumundurowani prowadzą zatrzymaną kobietę
  • Policjant śledczy wykonuje czynności służbowe z zatrzymaną kobietą
Praca w Policji