Nyską komendę odwiedziły dzieciaki - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Nyską komendę odwiedziły dzieciaki

Data publikacji 16.04.2019

Podopieczni Zgromadzenia Sióstr Św. Elżbiety w Nysie odwiedzili nyską komendę. Dzięki tej wizycie mięli okazję zapoznać się bliżej z pracą policjantów oraz zobaczyć sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. Spotkanie przeprowadzone przez nyskich dzielnicowych było dobrą okazją do przypomnienia najmłodszym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

W Komendzie Powiatowej Policji w Nysie pojawili się nietypowi „interesanci”. To podopieczni Zgromadzenia Sióstr Św. Elżbiety w Nysie, z którymi rozmawiano o szeroko rozumianym bezpieczeństwie.

Podczas sobotniej wizyty dzielnicowi wraz z policjantką ds. nieletnich sierż. Joanną Hałajewską oprowadziły młodych gości po budynku nyskiej jednostki. Dzieci mogły zobaczyć jak wygląda codzienna służba policjantów oraz zwiedzić budynek komendy. Mundurowi pokazali najmłodszym m.in. pomieszczenie dla osób zatrzymanych oraz dyżurkę. Dużym zainteresowaniem, cieszyło się spotkanie z policyjnym psem. Dodatkowo chętni mogli usiąść za kierownicą radiowozu i przez chwilę poczuć się jak prawdziwy policjant.

Spotkanie było również dobrą okazją do rozmowy na temat bezpieczeństwa. Przy okazji dzieci dowiedziały się jak wezwać pomocy w przypadku zagrożenia. Policjantki tłumaczyły najmłodszym dlaczego warto nosić elementy odblaskowe, a także przypomnieli jak bezpiecznie poruszać się po drodze.

Następnego dnia, policjanci przyjęli zaproszenie i odwiedzili dzieci u Sióstr. Podczas niedzielnego spotkania mundurowi wraz z ratownikami nyskiego WOPR-u uczyli najmłodszych zasad udzielania pomocy przedmedycznej. Wspólnie prowadzone ćwiczenia resuscytacji cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, a dzieci bardzo chętnie brały w tym udział. Spotkanie to były doskonałą lekcją – połączenia zabawy z przekazywaniem istotnej wiedzy, przynoszącej nieoceniony efekt w postaci ratowania życia i zdrowia ludzkiego

  • Sobotnie zwiedzanie nyskiej komendy
  • Dzieci i policyjne radiowozy
  • Dzieci i policyjne radiowozy
  • Pogadanki o bezpieczeństwie
Praca w Policji