Porozumienie w sprawie dodatkowych służb - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Porozumienie w sprawie dodatkowych służb

Data publikacji 15.04.2019

Wójt Gminy Walce Pan Marek Śmiech oraz p.o Komendanta Powiatowego Policji w Krapkowicach mł. insp. Marcin Górny podpisali porozumienie w sprawie dodatkowych służb. Tegoroczne porozumienie jest kontynuacją trwającej od wielu lat współpracy pomiędzy gminą Walce, a Komendą Powiatową Policji w Krapkowicach.

Dzisiaj, 15 kwietnia 2019 r. w Walcach pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Krapkowicach mł. insp. Marcin Górny podpisał z nowym wójtem Panem Markiem Śmiechem porozumienie na służby ponadnormatywne na terenie gminy Walce na ten rok, opiewające na kwotę 10 000 złotych.

Wieloletnia współpraca, pozytywnie oceniana przez lokalny samorząd pozwoli na utrzymanie bardzo dobrych statystyk dotyczących bezpieczeństwa mieszkańców - gmina Walce to najbezpieczniejsza część powiatu krapkowickiego z minimalną przestępczością. Aby tą tendencję utrzymać, samorząd przekazał Policji 10 000 złotych na dodatkowe służby policjantów już od kwietnia do końca listopada.

Porozumienie pozwoli na utrzymanie odpowiedniej liczby policyjnych patroli w gminie. Funkcjonariusze będą kierowani w miejsca najbardziej zagrożone przestępstwami i wykroczeniami. Najczęściej dodatkowe służby będą realizowane przez policjantów w godzinach nocnych. Dodatkowo, funkcjonariusze będą zabezpieczać różnego rodzaju imprezy odbywające się na terenie gminy.

 

Praca w Policji