Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy

Data publikacji 10.04.2019

Coraz częściej kierowcy nie są obojętni i reagują na przypadki jazdy na "podwójnym gazie". Efektem takiej społecznej reakcji jest kolejne obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy. Funkcjonariuszy wezwali dwaj mieszkańcy powiatu strzeleckiego. Jak się okazało, osobowym audi kierował 36-letni obywatel Ukrainy. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie aż 4 promile. Teraz grozi mu kara nawet do 2 lat więzienia. Strzeleccy policjanci dziękują świadkom za zdecydowaną reakcję oraz ujęcie pijanego kierowcy.

Pod koniec marca, oficer dyżurny strzeleckiej komendy odebrał telefon o obywatelskim ujęciu nietrzeźwego kierowcy. Natychmiast na miejsce skierował policjantów ruchu drogowego.

Jak ustalili mundurowi, świadkowie jadący ulicą Strzelecką w Niwkach zauważyli osobowe audi. Jego kierowca poruszał się całą szerokością drogi. W pewnym momencie zatrzymał się na poboczu. Wtedy też potwierdziły się przypuszczenia mieszkańców powiatu strzeleckiego, że kierowca jest pijany. Świadkowie uniemożliwili mu dalszą jazdę, zabrali kluczyk i natychmiast wezwali policjantów.

Badanie stanu trzeźwości pokazało 4 promile alkoholu w organizmie mężczyzny. Jego dalsza jazda w takim stanie mogła zakończyć się tragedią, i to nie tylko dla niego. Dodatkowo nie posiadał on uprawnień do kierowania. Obywatel Ukrainy trafił do policyjnego aresztu.

Teraz amator jazdy "na podwójnym gazie" za swoje czyny odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów na terytorium Polski. Pijany kierowca musi się liczyć również z kara finansową.

Policjanci kierują słowa uznania dla obywatelskiej postawy mieszkańców powiatu strzeleckiego, którzy ujęli pijanego kierowcę. Ich zdecydowana reakcja pozwoliła wyeliminować kolejnego kierowcę, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu. Pamiętajmy, że nawet anonimowa informacja przekazana policjantom o tym, że ktoś kieruje po alkoholu, może uratować czyjeś życie.

Praca w Policji