Włamywał się i kradł - wpadł w ręce śledczych - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Włamywał się i kradł - wpadł w ręce śledczych

Data publikacji 13.03.2019

Kryminalni z Grodkowa zatrzymali 26-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna jest podejrzany o kradzieże i włamania. W jego zainteresowaniu był m.in. alkohol i wyroby tytoniowe, a swoim działaniem spowodował straty na ponad 4 000 złotych. Podejrzanemu grozi teraz kara do 10 lat więzienia.

Do tych kradzieży doszło pod koniec lutego i na początku marca tego roku. Wówczas policjanci z Grodkowa otrzymywali zgłoszenia z których wynikało, że w jednym z marketów w mieście dochodzi do kradzieży.

Funkcjonariusze, którzy zajęli się tą sprawą, rozpytali świadków i zabezpieczyli monitoring. Na tej podstawie ustalili rysopis i wytypowali podejrzewanego o kradzieże mężczyznę. Jego łupem padał alkohol, a straty jakie spowodował swoim działaniem to ponad 1 000 złotych. Kryminalni zatrzymali podejrzewanego 26-latka na początku marca. W toku wykonywanych czynności okazało się, że mężczyzna ma również związek z dwoma innymi zdarzeniami. Odpowie on również za włamania do dwóch sklepów spożywczych w gminie Grodków, do których doszło na przełomie stycznia i lutego. Wówczas łupem podejrzewanego, oprócz alkoholu padły wyroby tytoniowe i artykuły spożywcze. W tym przypadku właściciele swoje straty oszacowali na 3 000 złotych.

Mężczyzna usłyszał 3 zarzuty związane z kradzieżami i włamaniami, do których się przyznał. Grozi mu teraz kara do 10 lat więzienia.

Wypowiedź - mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP Brzeg

Ładowanie odtwarzacza...
966.89 KB
Wypowiedź - mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP Brzeg
Praca w Policji