Odpowie za próbę przekupstwa - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Odpowie za próbę przekupstwa

Data publikacji 12.03.2019

Dzielnicowi z Nysy zatrzymali 26-latka, który usiłował wręczyć im łapówkę, w zamian za odstąpienie od ukarania go mandatem karnym. Mieszkaniec powiatu nyskiego oprócz próby przekupstwa odpowie również za posiadanie narkotyków i wprowadzenie w błąd funkcjonariuszy, co do swojej tożsamości. Za popełnione przestępstwa grozić mu może teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

7 marca, około godziny 16.30, dyżurny nyskiej komendy otrzymał zgłoszenie o tym, że w rejonie działki ogrodowej na terenie Nysy, młodzi mężczyźni mają spożywać alkohol. Informację tą pojechali sprawdzić nyscy dzielnicowi.

Podczas legitymowania zastanych na miejscu osób, jeden z mężczyzn podał nieprawdziwe dane osobowe i wprowadził w błąd policjanta, co do swojej tożsamości. Mundurowi po ustaleniu prawidłowych danych poinformowali 26-latka, że popełnił wykroczenie za co zostanie ukarany mandatem w wysokości 500 zł. Mężczyzna postanowił sprawę załatwić inaczej i zaproponował im 100 złotych, sugerując, aby funkcjonariusze odstąpili od wykonywanych czynności.

Mieszkaniec powiatu nyskiego za próbę wręczenia łapówki został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo policjanci znaleźli przy mężczyźnie susz roślinny – badanie pokazało, że jest to marihuana.

26-latek usłyszał już zarzuty złożenia propozycji wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych oraz posiadania narkotyków. Musi się teraz liczyć z karą nawet do 10 lat więzienia.

Praca w Policji