Szkolenie policjantów z pierwszej pomocy - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Szkolenie policjantów z pierwszej pomocy

Data publikacji 05.03.2019

Znajomość udzielania pierwszej pomocy jest niezbędną wiedzą w codziennej służbie policjantów. Często zdarza się, że policjanci jako pierwsi przyjeżdżają na miejsce zdarzenia bądź wypadku, gdzie udzielają pomocy poszkodowanym. Właśnie w celu odświeżenia wiedzy z zakresu pomocy przedmedycznej, w namysłowskiej komendzie zorganizowano szkolenie z tego zagadnienia.

Namysłowscy funkcjonariusze w ramach doskonalenia zawodowego z zakresu pierwszej pomocy, szkolili się pod okiem specjalistów. W zajęciach prowadzonych przez wykwalifikowanych instruktorów ratownictwa medycznego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu udział wzięło 36 policjantów. To mundurowi, którzy na co dzień patrolują ulice Namysłowa oraz obsługują zdarzenia drogowe.

 

Po krótkim wykładzie teoretycznym, drugą część szkolenia obejmowały zajęcia praktyczne. Podczas takiego szkolenia policjanci poszerzają swoją wiedzę i umiejętności w zakresie udzielania pomocy osobom poszkodowanym np. w sytuacjach zatrzymania krążenia, zadławienia, omdlenia oraz różnych złamań i urazów. W trakcie zajęć korzystano z fantomów oraz defibrylatora AED. 

 

W ocenie policjantów tego typu szkolenia okazują się dla nich bardzo przydatne w codziennej służbie. Często bowiem się zdarza, że są pierwszą służbą na miejscu zdarzenia lub wypadku drogowego. Wtedy udzielają pierwszej pomocy reanimując poszkodowane osoby do czasu przyjazdu służb medycznych.

 

Praca w Policji