Zatrzymany nietrzeźwy amator nocnych rajdów - Aktualności - Policja Opolska

Aktualności

Zatrzymany nietrzeźwy amator nocnych rajdów

Data publikacji 13.02.2019

23-latek rozbił opla w przydrożnym rowie i uciekł. Policjanci zauważyli go w pobliskiej wiosce. Okazało się, że miał on ponad promil alkoholu w organizmie, nigdy też nie miał uprawnień do kierowania. 23-latek tłumaczył policjantom, że chciał pod osłoną nocy doskonalić swoją technikę jazdy. Teraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia a za brak prawa jazdy i używanie niesprawnego pojazdu dodatkowa grzywna.

Tuż po 1 w nocy, namysłowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Żaba. Kierowca opla wypadł z drogi i wjechał do przydrożnego rowu.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, zastali kompletnie rozbite auto i nikogo w pobliżu. Postanowili sprawdzić więc pobliskie miejscowości. W jednej z nich zobaczyli kierowcę rozbitego samochodu. Wsiadał już do innego pojazdu jako pasażer. Za kierownicą był jego kolega, który miał go odwieźć do miejsca zamieszkania.

Mundurowi natychmiast zatrzymali mężczyznę i poddali badaniu na zawartość alkoholu. Alkomat wskazał, że 23-latek ma ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Przyznał się, że to on kierował osobowym oplem. Funkcjonariuszom tłumaczył, że nie ma jeszcze prawa jazdy i pod osłoną nocy próbował doskonalić swoje umiejętności za kierownicą. Na szczęście jechał sam.

Teraz mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia a za brak prawa jazdy i używanie niesprawnego pojazdu wysoka grzywna.

Przypominamy:

• będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione;

• nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury;

• absolutnie nie powinniśmy wsiadać za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu.

Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni sami, ale również ich pasażerowie i inni uczestnicy ruchu drogowego. Wypadki spowodowane przez pijanych kierowców często są tragiczne w skutkach, w których cierpią niewinni ludzie.

Nie bądźmy obojętni kiedy widzimy podejrzanie zachowującego się kierowcę. Reagujmy! Numer alarmowy - 112 jest czynny całą dobę.

  • Zatrzymany nietrzeźwy amator nocnych rajdów
  • Zatrzymany nietrzeźwy amator nocnych rajdów
  • Zatrzymany nietrzeźwy amator nocnych rajdów
Praca w Policji